home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     
"Wiosna" Monika Gołoś

autor Rafał   data 2013-05-01

Rozwiązanie konkursu

Witam Was serdecznie

Maj rozpoczynamy od rozwiązania konkursu na długo oczekiwaną w tym roku wiosnę. Jak się okazało nie było wcale tak łatwo znaleźć jej pierwsze zwiastuny. Wszystkim Wam bardzo dziękuje za przesłane fotografie, jesteście naprawdę rewelacyjni. Niestety z tylu pięknych zdjeć musiałem wybrać tylko 3 finalistów. To bardzo trudne zadanie i wyzwanie dla każdego jurora. Zatem nie przetrzymując Was dłużej w niepewności ogłaszam moje wyniki,

Nagrodę postanowiłem przyznać Monice Gołoś, za piękny krajobraz, jakże typowy dla naszej polskiej wiosny, z roztopami na łąkach, brzozami i olszami w tle a przede wszystkim bocianem białym, symbolem powrotu wiosny i budzącej się do życia przyrody. Można powiedzieć wszystko w jednym. Drugie zdjęcie Moniki urzekło mnie pierwszym wiosennym promykiem, pączkami, gotowymi lada moment wypuścić pierwsze kwiaty i liście oraz wygrzewającą się w słońcu biedronką. Piękna kompozycja barw i ładny bokeh w tle. Gratuluje Moniko! :)

Wiosna w wykonaniu Moniki Gołoś

"Wiosna" Monika Gołoś

 

Kolejną nagrodę przyznałem Marii Dorosz za uwiecznienie przepięknego aspektu wiosennego z zawilcem gajowym. Moim zdaniem to najpiękniejsze momenty roku, gdy w grądach, pod dębami i grabami zakwitają przylaszczki, ziarnopłony, złocie, zawilce i leśne fiołki. Mają tylko chwile zanim liście drzew się rozwiną i niczym parasol zasłonią promyki słońca. Drugie zdjęcie Marii jest z kolei niezwykłą kompozycją ukazującą nabrzmiałe pączki  z liścmi ponad rozmytym w tle lasem. Ciekawy pomysł, gratuluje!

Aspekt wiosenny w wykonaniu Marii Dorosz

"Wiosna" Maria Dorosz

 

Ostatnią już nagrodę otrzymał Damian Czech. Nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu wierzby. To jeden z najbardziej znanych i podziwianych aspektów przedwiośnia. W tym roku, w związku z przedłużającą się zimą, na Święta Wielkiej Nocy wyjątkowo zabrakło naszych pospolitych bazi. Na zdjęciu widać już wiosenną, delikatną zieleń. Gratuluje Damanie.

"Wiosenne bazie" aut. Damian Czech

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratuluje i proszę o przesłanie danych teleadresowych na mój mail: rafal@erys.pl. Nagrody książkowe "Bezkrwawe łowy" Włodzimierza Puchalskiego wyśle zaraz po długim weekendzie.

Tymczasem życzę Wam przede wszystkim słonecznych i ciepłych chwil w nadchodzących dniach oraz wielu wspaniałych fotograficznych ujęć :)

Darz Bór!

Rafał

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2011 (69)
2012 (61)
2013 (48)
styczeń (5)
luty (4)
marzec (7)
kwiecień (4)
maj (4)
czerwiec (5)
lipiec (5)
sierpień (4)
wrzesień (3)
październik (3)
listopad (4)
2014 (4)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij