home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Rafał   data 2013-03-08

Ptasi Newsletter (1/03)

Kochani,

Przerywając nasz cykl o budkach lęgowych spieszę z porcją ptasich newsów, które nie mogą czekać :)

1. Dziś w kioskach, empikach i innych salonach prasowych bardzo ciekawy i piękny plakat "Ptaki naszych bagien i mokradeł". Dodawany jest do Gazety Wyborczej, ale uważajcie, gdyż znajduje się tylko w połowie nakładu. Więcej informacji uzsykacie na stronach kampanii JESTEM NA pTAK, prowadzonej przez Ptaki Polskie:
http://www.ptakipolskie.pl/ oraz http://www.facebook.com/home.php#!/ptakipolskie

Źródło: Ptaki Polskie: http://www.facebook.com/home.php#!/ptakipolskie

 

2. Ruszyły przygotowania do niezwykłej kampanii SPRING ALIVE: http://www.springalive.net/pl-pl. Bird Life International wspólnie z OTOPem odlicza już czas do 8 edycji międzynarodowego liczenia ptasich zwiastunów wiosny. Aby dołączyć do akcji wystarczy zaobserwować jeden z pięciu gatunków ptaków: BOCIAN BIAŁY, JASKÓŁKA DYMÓWKA, JERZYK, KUKUŁKA, ŻOŁNA, wypełnić formularz dostępny na stronie spring alive i wysłać. O oto co piszą o samej akcji organizatorzy: "Na podstawie danych zgłaszanych przez obserwatorów z blisko 40 krajów, tworzone są mapy przylotów tych ptaków do Europy oraz do wybranych państw Afryki. W ten sposób razem z wędrówką ptaków możemy śledzić postęp wiosny przez kontynent europejski, a potem ich pojawianie się na dugim kontynencie. Fani Spring Alive z południowej Europy obserwują ptasich zwiastunów wiosny już w lutym. W Polsce musimy na nich poczekać trochę dłużej. Polska edycja akcji trwa od 21 marca do 21 czerwca br.

Zachęcam Was bardzo serdecznie o odwiedzenia strony: http://www.springalive.net/, gdzie czeka na Was nie tylko porcja informacji o migracjach ptaków, ze świetną interatywną mapą ale i niezwykle barwne gry i kolorwanki. Przewidziano również scenariusze zajęć dla nauczycieli.

Źródło: http://www.springalive.net/

3. FRANEK I JOLA są już po oblotach gniazda. Mowa oczywiście o parze sokołów wędrownych z warszawskich BIELAN, którą możecie śledzić dzięki kamerze on-line Stowarzyszenia na rzecz dzikich zwierząt SOKÓŁ: http://webcam.peregrinus.pl/pl/podglad-gniazd-na-zywo. Peregrine Poject Poland ma również swoją stronę na Facebooku, gdzie publikowane są screeny z sokolich gniazd:  http://www.facebook.com/home.php#!/PeregrineProjectPoland?fref=ts.

Źródło: http://www.facebook.com/home.php#!/PeregrineProjectPoland?fref=ts

Rafał
rafal@erys.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2011 (69)
2012 (61)
2013 (48)
styczeń (5)
luty (4)
marzec (7)
kwiecień (4)
maj (4)
czerwiec (5)
lipiec (5)
sierpień (4)
wrzesień (3)
październik (3)
listopad (4)
2014 (4)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij