home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Rafał   data 2012-04-19

BIELIK ON LINE!

Przerywamy nasz sikorkowy cykl by nadać fanstastyczną wiadomość. Od wczoraj możemy podglądać życie największego ptaka szponiastego w naszym kraju. Lasy Państwowe wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów uruchomiły transmisję online z gniazda bielika.

To wyjatkowe wydarzenie, gdyż dotychczas funkcjonowało zaledwie kilka kamer internetowych, skierowanych głównie na bociany biały, sokoły wędrowne czy pustułki. Nikt jednak nie pokusił się na taką skalę o tak spektakularnego przedstawiciela rodzimej awifauny.

Transmisja odbywa się z gniazda znajdującego się na 120-letniej sośnie, na terenie Nadleśnictwa Kutno (Łódzkie). Kamera jest zamontowana na wysokości 27 m, 3,5 m od gniazda. Jej instalacja odbyła się bez zakłócania spokoju bielików i za zgodą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

Zainteresowanie jest ogromne, wiele tysięcy osób już odwiedziło stronę http://www.lasy.gov.pl/bielik a liczba osób "lubiących" bielika online na facebooku wzrasta z z każdą minutą.

Dzięki kamerce rodem z "Big brother" mamy okazję śledzić i poznawać codzienne życie bielików, ich niezwykłe zachowania i reakcje. Jesteście ciekawi ile młodych wychowa nasza para, co bieliki jedzą na śniadanie a który z rodziców zajmuje się wysiadywaniem? Jakie jeszcze sekrety skrywa tajemncze gniazdo? Oglądajcie transmisję online i dzielcie się swoimi uwagami na facebooku lub na erysiu!

To nie koniec atrakcji. Jeśli uda się Wam podpatrzeć coś nietypowego i interesującego, zachowanie lub scenę, która wyda się Wam ciekawa, zróbcie sreen i wyślijcie na adres naszej koleżanki: m.haze@cilp.lasy.gov.pl. Najciekawsze screeny zostaną umieszczone na stronie www a autor otrzyma nagrodę. 

Tymczaszem zachęcam Was do śledzenia w weekend erysiowych newsów. Czekają nas dwa kolejne artykuły o sikorkach, konkurs i oczywiście bielik online!

Więcej informacji o projekcie: http://www.lasy.gov.pl/bielik/o-projekcie 

fot. Antoni Kasprzak

Rafał
rafal@erys.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2011 (69)
2012 (61)
styczeń (5)
luty (4)
marzec (4)
kwiecień (5)
maj (5)
czerwiec (4)
lipiec (5)
sierpień (4)
wrzesień (5)
październik (8)
listopad (7)
grudzień (5)
2013 (48)
2014 (4)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij