home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Rafał   data 2011-07-18

Konkurs!

Nie skarżycie się na brak konkursów? Hmm… Ostatnio, prócz naszego stałego tematu o ptakach, sporo mówiliśmy również o innych skrzydlatych stworzeniach. I to właśnie z nimi będzie związany letni konkurs. Pogoda sprzyja długim spacerom i wyjazdom poza miasto. Dobrze jest mieć wakacje, prawda? Bardzo Wam tego zazdroszczę. Niestety moje wakacje to jeszcze odległe plany, lecz już czekam na nie z niecierpliwością. A oto Wasze wakacyjne zadanie. Ogłaszam konkurs fotograficzny z serii „Zatrzymane w kadrze”, tylko na blogu „Skrzydlate Myśli”.

Pierwszą odsłonę serii zatytułowałem „Zatrzymane w kadrze - Motyle”.

Zasady są dość proste. Zdjęcie należy wykonać na terenie naszego kraju, nie ma ograniczeń co do wielkości, może to być zdjęcie z komórki lub z profesjonalnego aparatu. Nie można jednak drastycznie ingerować w kompozycję poprzez fotomontaż, przeklejanie obiektów etc. Dozwolone są natomiast oczywiste poprawki nasycenia, kontrastu, wyostrzenia, balansu bieli czy też kadrowania. Limit zdjęć przypadający na jedną osobę ograniczam do trzech. Zdjęcie należy podpisać w sposób ciekawy, zabawny, refleksyjny – liczę na Waszą pomysłowość. Prócz podpisu zdjęcia wnoszę do naszego konkursu wątek biologiczno-taksonomiczny. Należy podać (można w osobnym pliku) nazwę gatunkową owada (polska i łacińska) i nazwisko jego odkrywcy, np. Paź królowej, Papilio machaon, Linnaeus, 1758. Ponadto miejsce i datę znalezienia, oraz oczywiście imię i nazwisko fotografa.

Co będę oceniał – przede wszystkim Waszą kreatywność i pomysłowość. Zatrzymane w kadrze przedstawiają delikatność, kruchość i piękno tych niezwykłych stworzeń. Jak je ukazać? Oto Wasze zadanie. Przy ocenie będę brał pod uwagę również gatunki i podpisy zdjęć. Oczywiście im rzadszy i trudniejszy do sfotografowania gatunek, tym wyżej będzie oceniany. Aczkolwiek gatunki bardzo pospolite ukazane w niezwykły sposób mogą swobodnie konkurować i pokonać swoich wyjątkowych rywali.

A teraz to na co czekacie, czyli nagrody. Nagrodzone zostaną 3 miejsca oraz, w razie potrzeby, dodatkowo mam 3 wyróżnienia. Za pierwsze miejsce szczęśliwa osoba otrzyma prezent niezwykły – spreparowanego, dużego egzotycznego motyla w ozdobnej gablotce (do powieszenia na ścianę), za miejsce drugie i trzecie również motyl, lecz nieco mniejszych rozmiarów. Taki system medalowy, w którym zamiast kolorów mamy klasyfikację rozmiarową. A nagrodami pocieszenia dla prac wyróżnionych będą kubki z pięknym logo Międzynarodowego Roku Lasów 2011. Jest o co walczyć! Zatem ruszajcie na „bezkrwawe łowy”.

Zdjęcia nadsyłajcie do końca sierpnia na mój erysiowy adres: rafal@erys.pl

Rafał


Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2011 (69)
styczeń (10)
luty (6)
marzec (9)
kwiecień (5)
maj (8)
czerwiec (6)
lipiec (6)
sierpień (4)
wrzesień (5)
październik (4)
listopad (4)
grudzień (2)
2012 (61)
2013 (48)
2014 (4)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij