home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Rafał   data 2011-04-21

Wiosna w sercu!

Nadeszła długo oczekiwana chwila. Zgodnie z obietnicą poniżej zamieszczamy tekst zwyzięzcy naszego konkursu "Wiosna w sercu". Nagrodę, książkę "Las pełen zwierza" wyślemy pocztą.

Bohater naszej opowieści przeżył wiosenne spotkanie z bardzo groźnym dla człowieka zwierzęciem  - żmiją zygakowatą (Vipera berus). Oczywiście żmije same z siebie nie atakują, jak większość dzikich zwierząt muszą zostać sprowokowane. Przeważnie na widok człowieka reagują ucieczką. Większość odnotowanych ukąszeń spowodowana jest nieopatrznym nadepnięciem na tego wyjątkowego gada. Zatem również ku przestrodze - pamiętajcie chodząc po podmokłych łąkach czy polanach leśnych - zawsze patrzymy pod nogi!

Laureatowi jeszcze raz gratulujemy a Was zapraszamy do lektury.

"Po szybciej skończonych lekcjach otrzymałem pozwolenie od mamy na wyjście do lasu. Zamierzałem poszukać zwiastunów wiosny a przy okazji zrobić jakieś fajne zdjęcia. Na samym początku przywitał mnie ciekawy ptak, którego sfotografowałem. Cały las huczał, budził się do życia. Poszedłem na bagno, ja to tak nazywam, w rzeczywistości to teren zalany płytką wodą. Dobrze że wziąłem buty nieprzemakalne. Wszedłem do bagienka, gdyż chciałem zrobić zdjęcie baziom. Zrobiłem kilka kroków. Gdy spojrzałem w dół moje serce zamarło. Tuż przede mną wylegiwał się wąż. Jak się później okazało dostrzegłem go w ostatniej chwili, miałem dużo szczęścia. Szybko się odsunąłem, udało mi się jeszcze zrobić dwa zdjęcia. Zawsze będę zadawał sobie pytanie co by się stało gdybym na niego stanął ? Na całe szczęście nie musiałem się o tym przekonać. Artur."

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Archiwum

2011 (69)
styczeń (10)
luty (6)
marzec (9)
kwiecień (5)
maj (8)
czerwiec (6)
lipiec (6)
sierpień (4)
wrzesień (5)
październik (4)
listopad (4)
grudzień (2)
2012 (61)
2013 (48)
2014 (4)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij